Storti
Mõtle roheliselt
Vertikaaltigu
Vertikaaltigudega söödamikserid
2horisontaaltigu
2 horisontaalteoga söödamikserid
2_1horisontaaltigu
2+1 horisontaalteoga söödamikserid
Tootjast

Itaalia farmiseadmete tootja Storti ajalugu ulatub tagasi eelmise sajandi 40ndatesse aastatesse, mil noor tehnik Ottorino Storti naasis sõjajärgselt koju ja asus tööle oma isa põllumajandusettevõttesse. Nutikas noormees asus ettevõttes seni käsitsi tehtavaid töid motoriseerima ning parendama olemasolevate seadmete võimekust. 1956. aasta alguses alustaski Belfiores Storti oma ettevõte, mille põhitegevuseks oli põllumajandusmasinate remont. 1967. aastal konstrueeris Storti farmide vajadusi silmas pidades seadme, mis võimaldas silohoidlast kiiresti ning vähese vaevaga silo kätte saada, jättes seejuures lõikepinna siledaks ja tihedaks aidates nii kaasa sööda säilimisele. Uus suurepärane lahendus patenteeriti peagi kogu Euroopas. 1968. aastal konstrueeriti Storti poolt söödamikser, mis tõusis esimeste Ameerikas ehitatud mikserite, millega kasutajad rahul polnud, taustal esile uue mahuti ja ülekande läbi saavutatud suurema funktsionaalsuse poolest. Mikseri ja varasema silofreesi kombinatsioon muutus koheselt ülipopulaarseks, kuna võimaldas ühe 30-40 minutit kestva töökäiguga toita veiste hulga, mille jaoks varem kulus 3-4 inimesel vähemalt pool päeva tööd. 1974. aastal tutvustas Storti maailma esimest kolme funktsiooni (silo laadimine, segamine, sööda jagamine) täitvat masinat Dessilcar. Järgnes rida uusi patente ja innovaatilisi seadmeid. Uuenduste ja funktsionaalsuse poolest on Storti siiani söödamikserite turu juhtiv tootja. Kvaliteetsed ning vastupidavad seadmed paistavad konkureerivate lahenduste seas silma ka väiksema jõuvajaduse poolest. Mitmed tuntud kaubamärkide, näiteks Peeconi (Peeters Landbouwmachines B.V.) ja Keenani (Alltech Farming Solutions Ltd.) seadmed kasutavad olulisel määral Storti tehases toodetud ja komplekteeritud osi. Enam kui 60 aasta pikkuse tegutsemise ajal on Storti omandanud üle 40 olulise patendi söödaseadmete valdkonnas.

Mech Drive

Et vähendada energiakadu, mis tekib hüdraulikasüsteemis, kasutab Storti kõikidel oma mikseritel Mech Drive mehaanilist ülekannet, mis annab jõuvõtuvõllilt saadud energia minimaalsete kadudega edasi mikserisüsteemile. Mech Drive vähendab nii mikseri kasutamisel tekkivat kütusekulu, vajaminevat hüdraulikaõli kogust ning pikendab hooldusvälpa.

Iseliikuvate mikserite funktsioonid: OVERBOOST ja FPS süsteem

OVERBOOST on iseliikuvate mikserite kabiinist käitatav funktsioon, mis kiirendab vertikaaltigude pöörlemist (n-ö 3 kiirus), et mikser söödamassist võimalikult puhtaks saaks.


FPS ehk Fiber Pick Up System on Storti iseliikuvate mikserite freesi lõiketerade eripära, mis võimaldab edukalt purustada igasuguse pikkusega kiudu. Kui tegemist on pikakiulise ja visa heinaga, saab panna teod pöörlema massi ülespoole lükkavas suunas - nii toimub massi tõstmine, et see ei vajuks kohe alla rootori tööd halvama ning samas hakkavad ülemised lõiketerad massi hekseldama. Muru- või maisisilo puhul saab rakendada aga tigude vastupidist pöörlemist, mis aitab säilitada massi struktuuri seda vaid kergelt purustades.

Vertikaal- ja horisonaatltigudega mikserite erinevus

 • Hekseldamine: horisontaaltigudega mikseri puhul on heksli lõikepind ühtlasem ja hekseldamine toimub kiiremini


  Segamine: vertikaaltigudega mikseriga tehtud söödamass on suurema mahuga ja pehmem


  Väljalaadimine: horisontaaltigudega mikser laadib sööta välja ühtlasemalt ja täpsemalt, vertikaaltigudega mikseri väljalaadimine on ebaühtlane


  Mõõdud: horisontaaltigudega mikserid on üldjuhul madalamad ja kompaktsemad


  Mahutavus: horisontaaltigudega mikserite mahupiirang on umbes 24 m3 ja need töötavad hästi nii väiksema kui ka suurema täituvuse korral; vertikaaltigudega mikserite maksimaalne mahutavus on 44 m3, kui tuleb arvestada, et igal vertikaaltigudega mikseril on teatav minimaalne kogus, alla mille mikser ei suuda komponente hästi hekseldada ning segada


  Silofrees: horisontaaltigudega miksereid on võimalik saada ka koos silofreesiga

Miks valida 2+1 horisontaalteoga mikser?

Ühe põhjas asetseva lõike- ning 2 üleval asetseva segamisteoga mikserid on kõige paremate lõike- ja segamisomadustega ning sööda valmistamine nendega on kiireim. Samuti kasutavad need mikserid mahuti ruumi kõige optimaalsemalt, tervelt 95% ulatuses. See aga tähendab, et mikser on alternatiividega võrreldes kompaktsem ja väiksemate mõõtudega. Mikseriga saab valmistada ka väiksemaid söödakoguseid. Lisaks väga headele segamisomadustele on ka väljalaadimine selliste mikserite puhul muljet avaldavalt ühtlane.  


Mikser on madalam ning seega on seda ka kergem laadida. Arvestada tuleb aga sellega, et 2+1 horisontaalteoga mikserid ei sobi farmi, kus soovitakse heina- ja silorulle otse mikserisse laadida. Selleks on võimalik valida silofreesiga mudel, mis võimaldab väga efektiivset ja kiiret komponentide laadimist ilma täiendavate seadmeteta. Mikseri kahjuks räägib kõrge hind ning samuti suured hoolduskulud.

Märkus: toodud hinnad on kinnitatud 2021. aasta kevadel.


Husky on järelveetav 2+1 horisontaalteoga mikser, milles ühendatud mitmete varasemate horisontaaltigudega mudelite tootmisel saadud kogemused uueks paremaks versiooniks. Kompaktsete mõõtmetega mikseriga valmistatud sööt on väga ühtlase koostisega ning samuti on väljalaadimine ühtlane. Mudeli väljatöötamisel on silmas peetud jõuvajaduse ning  hoolduskulude vähendamist. Saadaval on nii tavalised (MT) kui ka silofreesiga (DS) mudelid. Silofrees annab võimaluse laadida mikserisse igasuguseid söödakomponente kiiresti, hõlpsalt ning ilma täiendavate seadmeteta.

Järelveetav Husky


Hekseldamine: 2+1 horisontaaltigu

Variatsioonid: MT, DS (silofreesiga)

Mahud: 5, 7, 9, 12, 16, 19 m3

Väljalaadimine: eest, väljalaadimislint


> suurepärased lõike- ja segamisomadused

> kompaktne

> kiire sööda valmistamine

> võimalus teha väiksem kogus sööta

> saadaval silofreesiga mudelidKujundusriba
Kujundusriba2
Kujundusriba
Kujundusriba2

Dogo on suure mahutavusega järelveetav 2+1 horisontaalteoga mikser, olles oma mahtude poolest turul konkurentideta mudel. Suure mahutavusega käib kaasas ka tugevdatud ülekanne ja kiire ning lihtne hooldus - Dogo on tõeline suure jõudluse pioneer. Suurele mikserile pole võimalik paigaldada silofreesi.

Järelveetav Dogo


Hekseldamine: 2+1 horisontaaltigu

Mahud: 22, 25, 28 m3

Väljalaadimine: eest, väljalaadimislint


> suur mahutavus

> kiire sööda valmistamine, head lõike- ja segamisomadused

> tugevdatud ülekanne, vähendatud hoolduskulud


Kujundusriba
Kujundusriba2
Kujundusriba
Kujundusriba2

Pointer on kompaktne 2+1 horisontaalteoga iseliikuv mikser, mis ühendab endas kasutusmugavuse ja efektiivsuse. Mikseriga valmistatud sööt on ühtlase koostisega ning väljalaadimine kiire ja täpne. Mikseri loomisel on silmas peetud, et see oleks turvaline ning kliendile jaoks kasumlik investeering. Pointer on asendamatu seade väikestes ja keskmise suurusega farmides. 

Iseliikuv Pointer


Hekseldamine: 3 vertikaaltigu

Variatsioonid: LS (15 km/h liikuv), AS (25 km/h liikuv)

Mahud: 12, 16, 20 m3

Väljalaadimine: eest, väljalaadimislint


loodud farmidesse, kus väärtustatakse kvaliteeti, efektiivsust ja kasumilikkust

> mugav ja kompaktsete mõõtudega

madalam kütusekulu ja väiksem emissioon: mikseri käitab Iveco FPT N45 seeria Tier 4B/Stage IV Final mootor (125 kW/170 hj 2200 p/min juures; 4 silindrit, 4500 cm3)

> kuni 8000 € kokkuhoidu kütuse- ja hoolduskuludelt 1000 töötunni kohta

> esisillal hüdrauliline vedrustus ning ketaspidurid

Kujundusriba
Kujundusriba2