Storti
Mõtle roheliselt
Vertikaaltigu
Vertikaaltigudega söödamikserid
2horisontaaltigu
2 horisontaalteoga söödamikserid
2_1horisontaaltigu
2+1 horisontaalteoga söödamikserid
Tootjast

Itaalia farmiseadmete tootja Storti ajalugu ulatub tagasi eelmise sajandi 40ndatesse aastatesse, mil noor tehnik Ottorino Storti naasis sõjajärgselt koju ja asus tööle oma isa põllumajandusettevõttesse. Nutikas noormees asus ettevõttes seni käsitsi tehtavaid töid motoriseerima ning parendama olemasolevate seadmete võimekust. 1956. aasta alguses alustaski Belfiores Storti oma ettevõte, mille põhitegevuseks oli põllumajandusmasinate remont. 1967. aastal konstrueeris Storti farmide vajadusi silmas pidades seadme, mis võimaldas silohoidlast kiiresti ning vähese vaevaga silo kätte saada, jättes seejuures lõikepinna siledaks ja tihedaks aidates nii kaasa sööda säilimisele. Uus suurepärane lahendus patenteeriti peagi kogu Euroopas. 1968. aastal konstrueeriti Storti poolt söödamikser, mis tõusis esimeste Ameerikas ehitatud mikserite, millega kasutajad rahul polnud, taustal esile uue mahuti ja ülekande läbi saavutatud suurema funktsionaalsuse poolest. Mikseri ja varasema silofreesi kombinatsioon muutus koheselt ülipopulaarseks, kuna võimaldas ühe 30-40 minutit kestva töökäiguga toita veiste hulga, mille jaoks varem kulus 3-4 inimesel vähemalt pool päeva tööd. 1974. aastal tutvustas Storti maailma esimest kolme funktsiooni (silo laadimine, segamine, sööda jagamine) täitvat masinat Dessilcar. Järgnes rida uusi patente ja innovaatilisi seadmeid. Uuenduste ja funktsionaalsuse poolest on Storti siiani söödamikserite turu juhtiv tootja. Kvaliteetsed ning vastupidavad seadmed paistavad konkureerivate lahenduste seas silma ka väiksema jõuvajaduse poolest. Mitmed tuntud kaubamärkide, näiteks Peeconi (Peeters Landbouwmachines B.V.) ja Keenani (Alltech Farming Solutions Ltd.) seadmed kasutavad olulisel määral Storti tehases toodetud ja komplekteeritud osi. Enam kui 60 aasta pikkuse tegutsemise ajal on Storti omandanud üle 40 olulise patendi söödaseadmete valdkonnas.

Mech Drive

Et vähendada energiakadu, mis tekib hüdraulikasüsteemis, kasutab Storti kõikidel oma mikseritel Mech Drive mehaanilist ülekannet, mis annab jõuvõtuvõllilt saadud energia minimaalsete kadudega edasi mikserisüsteemile. Mech Drive vähendab nii mikseri kasutamisel tekkivat kütusekulu, vajaminevat hüdraulikaõli kogust ning pikendab hooldusvälpa.

Vertikaal- ja horisonaatltigudega mikserite erinevus
 • Hekseldamine: horisontaaltigudega mikseri puhul on heksli lõikepind ühtlasem ja hekseldamine toimub kiiremini


  Segamine: vertikaaltigudega mikseriga tehtud söödamass on suurema mahuga ja pehmem


  Väljalaadimine: horisontaaltigudega mikser laadib sööta välja ühtlasemalt ja täpsemalt, vertikaaltigudega mikseri väljalaadimine on ebaühtlane


  Mõõdud: horisontaaltigudega mikserid on üldjuhul madalamad ja kompaktsemad


  Mahutavus: horisontaaltigudega mikserite mahupiirang on umbes 24 m3 ja need töötavad hästi nii väiksema kui ka suurema täituvuse korral; vertikaaltigudega mikserite maksimaalne mahutavus on 44 m3, kui tuleb arvestada, et igal vertikaaltigudega mikseril on teatav minimaalne kogus, alla mille mikser ei suuda komponente hästi hekseldada ning segada


  Silofrees: horisontaaltigudega miksereid on võimalik saada ka koos silofreesiga

Miks valida 2 horisontaalteoga mikser?

2 horisontaalteoga mikseri teod asuvad kõrvuti mikseri põhjas keskel. Võrreldes vertikaaltigudega mikseriga on sellised mikserid natuke madalamad ning neile on kergem söödakomponente sisse laadida. Samuti hekseldavad ja segavad 2 horisontaaltigu söödakomponente paremini kui vertikaalteod. 2 horisontaalteoga mikserisse võib otse laadida nii heinarulle kui ka -pakke, samuti on võimalik osta silofreesiga mudel, mis teeb söödakomponentide laadimise veelgi lihtsamaks ning säästab aega ja vähendab tööjõukulu. Mikseriga on võimalik valmistada ka väiksemaid söödakoguseid.


Mikser kasutab efektiivselt ära 80% oma mahust. Nagu öeldud, on 2 horisontaalteoga mikseri lõike- ja segamistulemused paremad kui vertikaaltigudega mikseritel, kuid mitte nii head, kui 2 + 1 horisontaaltigudega mudelitel. 2 horisontaalteoga mikser on suurem ja tugevam kui vertikaaltigudega mikser, kuid oluliselt suurem on ka kulumine ja hoolduskulud. Samuti on kõrgem mikseri hind.

Märkus: toodud hinnad on kinnitatud 2021. aasta kevadel.


Storti 2 horisontaalse põhjateoga mikser on viimastel aastatel kõige suurema kontseptuaalse muutuse läbi teinud mikseri variant. Pikalt Akita nime all tuntud mikser läbis uuenduskuuri ning temast sai Pitbull, mis hiljem Storti 65. tegutsemisaasta auks nimetati läbi aegade ühe populaarsema mudeli järgi taaskord Boxeriks.


Mikserist on saadaval kaks versiooni - MT on mikser ilma silofreesita ning DS silofreesiga versioon. 

Järelveetav Boxer


Hekseldamine: 2 horisontaaltigu

Variatsioonid: MT, DS - silofreesiga

Mahud: 7, 9, 12, 15, 18, 21, 24 m3

Väljalaadimine: keskelt mõlemale poole


> head lõike- ja segamisomadused

> mikserisse võib otse laadida heinarulle ja heinapakke

> madal, saab teha ka väiksemaid koguseid

> suure mahutavusega tugevad mikseridKujundusriba
Kujundusriba2