Mahe ja 100% orgaaniline
Maheväetis Taimeramm

Maheväetist Taimeramm toodetakse Eestis, Tuhalas. Väetise tooraineks on maheveise kasvandusest pärit sõnnik, mis komposteeritakse ning seejärel töötlevad Staratel tõugu vihmaussid selle ümber taimedele hästi omastatavas vormis toitainete rikkaks vermihuumuseks. Veisesõnniku komposteerimisel tõuseb massi temperatuur kuni 53 ºC ning nii hävinevad patogeenne mikrofloora, umbrohuseemned, ussnugiliste munad ja nematoodid. 45-60 ööpäeva pärast on mass vihmaussidele söögiks sobilik ning on sellisena kõlblik vaid järgmised 2-3 kuud. Vihmausside elutegevuse järgselt sisaldab mass juba usside seedetraktist pärinevaid ensüüme, mullale ja taimedele kasulikke mikroorganisme ning selles on võrreldes teiste orgaaniliste väetistega oluliselt kõrgemad vees lahustuva lämmastiku, fosfori ja kaaliumi tasemed. Ka mikroelemendid on vermihuumuses taimede jaoks hästiomastataval kujul.

Kas teadsid?

Lämmastik, fosfor ja kaalium on erinevas vahekorras ka mineraalväetiste peamised koostisosad. Lämmastikuühendid on taimedele peamiseks toiduks; fosfor on oluline fotosünteesi ja kasvu edendaja ning parandab paljude teiste elementide omastamist; kaalium aga reguleerib vee tasakaalu ning suhkrute moodustumist taimes, mis omakorda on eelduseks taimede heale vastupidavusele ja ühtlasele saagi valmimisele. Taimeramm annab taimele kõik kasvuks ning arenemiseks vajaliku taimele kättesaadavas ja ökoloogiliselt jätkusuutlikus vormis ning on inimestele ja loomadele ohutu.


> Biohuumus Taimeramm on pikaajalise toimega - mulda segatuna kestab selle kasulik mõju taimele 3-5 aastat ning seega on selle kasutamine soodsam kui mineraalväetiste kasutamine. Vedel kontsentraat sisaldab samu kasulikke aineid ning selle toimet on läbi kastmise või lehte pritsimise kiiremini näha. Lisaks annab kontsentraadi kasutamine seemnetele idanemisel lisaenergiat, hoogustab kasvu ja juurestiku moodustamist, suurendab vastupanuvõimet, tõstab vitamiinide, valkude ja suhkru sisaldust viljades.


 > Erinevalt mineraalväetisest ei saa Taimerammuga taimele üleväetamisega kahju teha. > Taimerammus sisalduv kitinaas on tuntuim keemiliste ja bioloogiliste mõjutuste suhtes vastupidavat kitiini (peamine seente rakukesta ning putukate, lülijalgsete ja vähilaadsete väliskesta moodustav aine) lagundav ensüüm, mistõttu pakub vermihuumuse kasutamine kaitset ka seente ning putukate põhjustatud kahjude eest. Erinevate katsetega on leitud, et humiinaineid sisaldavate preparaatide kasutamine on kapsal ja tomatil vähendanud tõusmepõletikku (põhjustavad mullaseened) nakatumist 3 korda, kartulil mustkärna (põhjustavad mullaseened) esinemist 2 korda, pahknematoodide (ümarussid) arvukus on vähenenud 5-10 korda, kapsaöölase (putukas) surevus tõusis 5 korda, kedriklesta kahjustused baklažaanile vähenesid 20-40%, ning lehetäide arvukuse kasv ristõielistel oli tugevalt pärsitud. Kokkuvõttes aitavad Taimerammus leiduvad ensüümid ja ained suurendada taimede resistentsust, toimivad kahjureid tõrjuvalt ja muudavad taime ka nii mõnelegi kahjurile toksiliseks (uuri lähemalt). > Hästi toidetud taimed on suurema vastupanuvõimega keskkonnatingimustest tuleneva stressi suhtes (näiteks parem põuataluvus). Lisaks aitavad huumusained ühtlustada mullatemperatuuri ning aeglustavad vee aurustumist pinnasest. > Tonn mulda viidud allapanusõnnikut annab aastas teravilja ja kartuli saagilisa vastavalt 10-12 kg ja 100-120 kg, samas kui tonn biohuumust suurendab teraviljasaaki 100-200 kg ning kartulisaaki 1600-1800 kg. > Biohuumusega väetatud pinnases valmib põllukultuuride saak 10-15 päeva varem. > Lillede väetamine biohuumusega muudab need suuremaks, erksamaks ja lisab aroomi. > Boihuumusega väetatud kultuuridest saadavate toitainete omastatavus paraneb. Tänu paremale söödale suureneb loomade produktiivsus, kaaluiive ja nende tervis on parem.

Lorem
Lorem

Taimerammu nime kandvad tooted on valmistatud vermihuumusest ning  taimedele suurepäraseks maheväetiseks ja kasvustimulaatoriks. Kui pikk protsess lühidalt kokku võtta, siis maheveiste üle kuu aja komposteerunud sõnnik antakse toiduks vihmaussidele, kelle elutegevuse tulemusel sünnib mass, mis sisaldab taimedele kasulikke mikroorganisme ja toitaineid ning need on taimede jaoks väga hästi omastataval kujul.


Hetkel on meie kodulehekülg uuendamisel ja me pole jõudnud lisada siia lehele Taimerammu kohta rohkem informatsiooni ja pilte  klientide katsetustest. Huvi korral võta meiega ühendust!

 info@maamasin.ee / +372 515 5009